Image Alt

Floristika koolitused

Floristika meistrikursus algajatele:

Kursuse algus: 16.01.2024

Kursuse lõpp: 05.03.2024

Õppetöö toimub stuudios teisipäeviti ja neljapäeviti kell 14.15-18.00

 Praktiline töö iga õppijaga eraldi kokkuleppel

 

Toimumiskoht: Pille 11/3, kesklinn, Tallinn

Maht: 150 tundi + iseseisev töö

Hind: 1290 eur,

Kursus sisaldab 75 ak praktikatunde lillekaupluses. Õppimise kestus on stuudios 75 ak. tundi + iseseisev töö

Kursuse jooksul omandab õpilane teoreetilisi ja praktilisi teadmisi ning oskusi, mis on vajalikud kas hobi korras või tööks floristina.

Kursuse õppekava teemad:

1.Taimmaterjal, tööriistad ja abivahendid floristikas.

Tundides räägitakse taimede ja lillede üldteadmistest ning sellest, missuguseid tööriistu kasutatakse lillede töötlemisel. Samuti õpime kuidas lõikelilli õigesti töödelda ja missuguseid abivahendeid kasutatakse lillekimpude ja erinevate lilleseadmete koostamisel.

Lillede õige hooldamine ja puhastamine, varte õige lõikamine ja säilitamine.

2. Kimbud.

Õpime tundides lillekimpude koostamist ning nende erinevaid stiile ja tehnikaid. Kimpude koostamisel õpime tundma kimbu välist esteetikat, taimmaterjali erisuguseid omadusi ja tehnilist stabiilsust.

3.Lilleseaded ja kompositsioonid

Valmistame mitmesuguseid lilleseadeid, mille käigus käsitleme erinevaid tehnikaid vastavalt sündmusele ja vajadusele. Kompositsiooniõpetus ja lauaseaded. Samuti õpime kasutama looduslike materjale: metsas korjatudmaterjalist lilleseadmete koostamine. Õpime rakendama kompositsiooni ja disaini põhimõtteid oma töös.

4.Värviõpetus.

Õpime koostama nii monokroomseid kui ka kombineeritud värvidega kimpe.

Joonistame ja koostame oma värviringi ning õpime selle rakendamist.  Õpime värvida lõikelilled, oksad ja looduslikudmaterjalid ja kasutada need kimpude ja lilleseade koostamisel. (Saame teada kuidas värvida lõikelilli, oksi ja looduslike materjale ning õpime nende kasutamist kimpude ja lilleseadete koostamisel.)

5.Kuivlilled.

Tundide käigus omandatakse üldteadmisi kuivlilledest, alates nende iseseisvast kuivatamisest kuni värvimiseni ja hooldamiseni. Õpime kuivlilledega töötamist ning nendega kimpude ja lilleseadete koostamist.

6.Pärjad.

Tundides saame teada millised on erinevate pärgade stiilid ja nende valmistamise tehnikad vastavalt hooajale. Teeme mitmekülgseid pärgu:  pähe, uksele, lauale, terrassile. Töödes õpime kasutama nii lõikelilli ja  kuivlilli kui ka looduslike materjale.

7. Potililled.

Kompositsioonid potililledest. Potilillede hooldamine, ümberistutamine ja kastmine.

8.Pulmatööd.

Käsitleme pruudikimbu erinevaid tüüpe ning räägime lisa kaunistustest pähe või kätele. Peigmehe rinnakaunistus. Laua ja interjööri dekoor. Arka dekoor.

9. Fototsooni kujundamine.  Õpime rakendama oma teadmisi fototsooni kujundamisel ja valmistamisel vastavalt sündmusele ning kliendi nõudmisele.

10. Jõulutööd .

Käsitleme jõuluhõngulisi kompositsioone, koostame jõulukaunistusi ning õpime töötama hooajale vastava materjaliga.

11. Matusetööd.

Erinevate matusetööde koostamine: leinakimbud, leinapärjad nii lilledest kui ka samblast ja kuuseokstest, leinaristi kujulised kaunistused. Matuse etikett ja traditsioonid.

12. Pakkimine.

Kimpude ja potilillede pakkimine ja transporteerimine.

13.Lillepoe korraldamine.

Suhtlemisoskused ja klienditeenindus. Töö korraldamine lillekaupluses. Vitriini dekoor. Ärifloristika. Vajalikud teadmised oma poe avamiseks.

14. Praktikumid, analüüsid, arvestused.

Kursus sisaldab praktikatunde lillekaupluses.

15. Koolitus lõpeb praktilise lõputööga, mille põhjal väljastatakse tunnistus.